Pan Whicher w Warszawie

Pan Whicher w WarszawieKsiążka, z której jestem szczególnie dumna. Nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru kryminał historyczny “Pan Whicher w Warszawie“.

Napracowaliśmy się z mężem (współautorem) nad tą pozycją niemało, ale chyba było warto. Oczywiście, ostatnie słowo  należy do czytelników.

Serdecznie zapraszam do lektury!

Data wydania: 25 września 2012
Wydawca: Instytut Wydawniczy Erica
Liczba stron: 496
ISBN: 978-83-62329-68-7

Na stronie wydawcy można pobrać bezpłatny fragment  (KLIK). Łącze umożliwiające pobieranie znajduje się na samym dole – trzeba przewinąć stronę prawie do końca. Gorąco zachęcam do pobierania i czytania!

Opis ze strony wydawcy

Ostatnie miesiące roku 1862. W Warszawie spokój – zostaje odwołany stan wojenny. Jednak obie strony – polscy spiskowcy i rosyjscy okupanci  – wiedzą, że to cisza przed burzą. Służby carskie zrobią wszystko, by wyłapać przywódców polskiego podziemia. Na zlecenie cara do Warszawy zjeżdżają najlepsi angielscy policjanci. Jednym z nich jest słynny Jonathan „Jack” Whicher (postać i misja autentyczne), zwany „księciem detektywów”. Tymczasem w niewyjaśnionych okolicznościach znika krewna cara. Pan Whicher zostaje odwołany od spraw politycznych i
skierowany do odnalezienia zaginionej… Chłodny umysł inspektora Scotland Yardu musi przeniknąć mroczną tajemnicę, nie tylko zniknięcie arystokratki. Okazuje się, że ktoś morduje i masakruje swoje ofiary, tak by nikt nie był w stanie ich rozpoznać. Śledztwo przenosi się z wytwornych salonów stolicy Królestwa do podłych zaułków Powiśla i straszliwych mordowni Pragi. Detektyw, by przeżyć, będzie musiał swój sprawny umysł wesprzeć pewnym okiem i ręką zbrojną w rewolwer.