Pan Whicher w Warszawie

Pan Whicher w WarszawieKsiążka, z której jestem szczególnie dumna. Nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru kryminał historyczny “Pan Whicher w Warszawie“.

Napracowaliśmy się z mężem (współautorem) nad tą pozycją niemało, ale chyba było warto. Oczywiście, ostatnie słowo  należy do czytelników.

Serdecznie zapraszam do lektury!

Data wydania: 25 września 2012
Wydawca: Instytut Wydawniczy Erica
Liczba stron: 496
ISBN: 978-83-62329-68-7

Na stronie wydawcy można pobrać bezpłatny fragment  (KLIK). Łącze umożliwiające pobieranie znajduje się na samym dole – trzeba przewinąć stronę prawie do końca. Gorąco zachęcam do pobierania i czytania!

Opis ze strony wydawcy

Ostatnie miesiące roku 1862. W Warszawie spokój – zostaje odwołany stan wojenny. Jednak obie strony – polscy spiskowcy i rosyjscy okupanci  – wiedzą, że to cisza przed burzą. Służby carskie zrobią wszystko, by wyłapać przywódców polskiego podziemia. Na zlecenie cara do Warszawy zjeżdżają najlepsi angielscy policjanci. Jednym z nich jest słynny Jonathan „Jack” Whicher (postać i misja autentyczne), zwany „księciem detektywów”. Tymczasem w niewyjaśnionych okolicznościach znika krewna cara. Pan Whicher zostaje odwołany od spraw politycznych i
skierowany do odnalezienia zaginionej… Chłodny umysł inspektora Scotland Yardu musi przeniknąć mroczną tajemnicę, nie tylko zniknięcie arystokratki. Okazuje się, że ktoś morduje i masakruje swoje ofiary, tak by nikt nie był w stanie ich rozpoznać. Śledztwo przenosi się z wytwornych salonów stolicy Królestwa do podłych zaułków Powiśla i straszliwych mordowni Pragi. Detektyw, by przeżyć, będzie musiał swój sprawny umysł wesprzeć pewnym okiem i ręką zbrojną w rewolwer.


KOMUNIKAT

Ze wzgledu na brak jednoznacznych wytycznych dotyczacych stosowania RODO na blogach, chwilowo zawieszam mozliwosc komentowania postow. Komantarze zostana wlaczone, gdy tylko sytuacja sie wyjasni. Jednoczenie informuje, ze wszystkie dotychczasowe komentarze zostaly zanonimizowne. Dziekuje za wyrozumialosc!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Uzupełnij brakującą liczbę! Używaj wyłącznie cyfr. *