Sergiej Łukjanienko „Quasi”

Sergiej Łukjanienko Quasi - okładka
Siergiej Łukjanienko „Quasi” – okładka

Jest, jest! Mam i natychmiast zabieram się za lekturę! Inne książki mogą poczekać.

Najważniejsza książka tego roku na rosyjskim rynku wydawniczym. „Quasi” – nowa powieść Siergieja Łukjanienko, autora takich bestsellerów jak „Patrole” i „Głębia”. Swoją drogą ciekawe jaki będzie polski tytuł, bo „Słownik języka polskiego” dopuszcza dwie formy „quasi” i „kwazi”. No cóż, pożyjemy zobaczymy.

Powieść dostępna jest w sprzedaży od niedawna. Jak to zwykle bywa w przypadku książek autorstwa Łukjanienki, od razu dostępne są trzy różne formaty: książka papierowa, e-book i audiobook.

Bardzo jestem ciekawa tej pozycji. Chwilowo niewiele można się jeszcze z Internetu dowiedzieć. Niby wpisów jest sporo, ale są bardzo zdawkowe i ogólne. Głównie notki wydawcy i reklamy. Na recenzje z prawdziwego zdarzenia trzeba będzie jeszcze chwilkę poczekać.

Tak czy siak, Łukjanienko to Łukjanienko. Wiem czego się spodziewać i biorę w ciemno. Nie liczę na zaskoczenie, jakim była lektura pierwszego tomu „Patroli”, ale jestem niemal pewna, że za jedyne 12,87 zł (cena e-booka w dniu premiery) dostanę kawał dobrego rzemiosła.

Oto krótki opis książki, przygotowany na podstawie informacji dostępnych na stronie wydawcy (więcej napiszę, gdy skończę czytać).

Jeden zły glina. Martwy policjant. Jeden tydzień, aby uratować świat.

A co jeśli śmierć to jest koniec, ale dopiero początek? Co jeśli życie jest jedynie nieuniknionym etapem przejściowym quasi-życia? „Quasi” – nadludzie lub podludzie?  Rozsądek i emocje, dobro i zło – znaczenie tych słów może ulec zniekształceniu. Czy znajdzie się bohater, będący w stanie przywrócić trwałą równowagę w zmieniającym się świecie?

Siergiej Łukjanienko – jeden z najbardziej znanych rosyjskich pisarzy science fiction naszych czasów. Na koncie ma takie genialne, bestselerowe cykle jak „Patrole” czy  „Głębia”. Sam Siergiej definiuje swoją twórczość jako „fantastykę drogi. Na tej drodze, biegnącej przez czas, przestrzeń i odległe, obce światy, czeka czytelnika ekscytująca przygoda. Na podstawie powieści Siergieja Łukjanienko nakręcono superprodukcje „Nocny patrol” i  „Dzienny patrol”.